Joanna Ślemp - Soaphisticated

Witam serdecznie. Jestem Jojo i gorąco zapraszam do Soaphisticated.

- Co tam ciekawego można znaleźć? :)

- Są tam kosmetyki i specyfiki, przy produkcji których bardzo się staram aby nie tylko były pielęgnujące, pachnące i dobrze smakujące ale także lecznicze.

- Z czego są zrobione?

- Używam ekologicznych maseł i olejów np. masło shea, kakaowe, olej arganowy, olej ze słodkich migdałów, olej z nasion dzikiej róży, czy olej kokosowy. Wykorzystuję również wyciągi i maceraty, które robię sama np. macerat ze skrzypu polnego, nawłoci, żywokostu czy różany z korzeni, kwiatów i ziół, które pozyskuje z terenów górskich, o czystym środowisku naturalnym Bieszczad oraz Beskidu Sądeckiego. Do pasteryzacji używam tylko naturalnych konserwantów takich jak witamina E czy olej z kiełków owsa, a jako antyoksydant używam ekstraktu z rozmarynu, a do ułatwienia wchłaniania się dobroczynnych substancji z kosmetyku do skóry stosuję skwalan z oliwy z oliwek, który jest składnikiem warstwy ochronnej skóry.

- Skąd zamiłowanie do kosmetyków naturalnych?

Zamiłowanie do kosmetyków naturalnych zrodziło się z dwóch prostych przyczyn. Pierwsza to tęsknota za życiem na wsi, pośród lasów i łąk pachnących ziołami, gdzie na każdą dolegliwość zawsze było lekarstwo, nie sztuczne ale naturalne.

Przykładowo, gdy ktoś się zranił i rana nie chciała się goić, przynoszono z lasu żywicę świerkową lub sosnową. Gdy ktoś odczuwał ból kręgosłupa albo stawów zaraz ktoś ukopał korzeń żywokostu i przyłożył na bolesne miejsce. Na infekcje dróg oddechowych wcierano nalewkę z bursztynu, a na wzmocnienie włosów i paznokci robiono napar ze skrzypu polnego. Są to stare sposoby, które działały od lat. Niestety potem zostały zastąpione fabrykami suplementów, na szczęście teraz od nowa powoli odzyskują swoje zainteresowanie.

Mieszkając w mieście jest dużo trudniej pozyskać tego typu składniki, dlatego dokładam wszelkich starań aby je zdobyć i wykorzystać w moich kosmetykach.

Pozdrowienia i serdeczne dziękuję za odwiedziny Soaphisticated.

Made by Ania Design. Copyright © Soaphisticated 2020